People in the Spotlight | POWIETRZE

26 maja 2022

Na przełomie kwietnia i maja tematem przewodnim programu było POWIETRZE, w ramach którego poruszyliśmy tematy związane zarówno z jakością powietrza jakim oddychamy w miejscu pracy, wpływem oddechu na jakość życia i dobrostan, a także tym jak nasze działania mogą wpływać na otaczające nas powietrze.

Aspektowi powietrze towarzyszyło poniższe inicajtywy:

SERWIS ROWEROWY – wsiądź na rower i łap powietrze

Serwis odbył się w ostatnim tygodniu kwietnia. W sam raz, aby przygotować rower przed majówkowymi wycieczkami. Łącznie przeserwisowaliśmy prawie 200 rowerów.

 

ROŚLINY, KTÓRE ZADBAJĄ O OTACZAJĄCE CIĘ POWIETRZE

Ekspozycja roślin do domu i biura. Przedstawiliśmy Państwu okazy, które mają nieoceniony wpływ na jakości i nawilżenie otaczającego nas powietrza, ale też są stosunkowo łatwe w utrzymaniu oraz wskazówki co do pielęgnacji i wymagań roślin.

People in the Spotlight | UMYSŁ

Marzec był w GBC miesiącem poświęconym UMYSŁOWI. Podczas tego miesiąca poruszyliśmy tematy związane, m. in.: miejsce pracy – wpływ otoczenia na umysł, sztuka – jej wpływ na rozwój umysłu i nie tylko, reagowanie na bieżące (i trwające od 2 lat) wydarzenia – jak zachować spokojny umysł w obliczu pandemii i wojny, techniki relaksacyjne i uspokajające natłok myśli. Aktywności, które odbyły się w kompleksie: SPOTKAJ SIĘ ZE SZTUKĄ I STWÓRZ SZTUKĘ Sztuka, zarówno gdy ją tworzymy, jak i doświadczamy aktywizuje nasz umysł i długotrwale wpływa m.in. na zdolności poznawcze. Przez 4 tygodnie marca mieliśmy możliwość współtworzeniainstalacji artystycznej – oklejać białe sześciany kwadratowymi naklejkami, które każda chętna osoba mogła wypełnić / pokolorować w dowolnym momencie i nakleić na instalację. Dzięki temu zaobserwowaliśmy jak ze zwykłych białych kubików powstało wspólne dzieło sztuki. Istalacji towarzyszyła wystawa prac Pawła „Koraba” Kowalskiego, która podróżowała po budynkach kompleksu wraz z instalacją artystyczną. Spotkaliśmy się także z muzyką, w dniach 24-25 marca, w budynku D odbyły się targi płyt winylowych. Podczas targów dostępny był cały wachlarz melomańskich propozycji, od nowości przez trudne do zdobycia egzemplarze z przeróżnych gatunków muzycznych (rock / metal / punk / jazz / pop / muzyka elektroniczna / new age / muzyka klasyczna).